Menu

Zabezpečovací systémy a kamerové systémy

Úvod » Naše služby » Zabezpečovací a kamerové systémy

Nabízíme montáž a servis elektronických zabezpečovacích systémů (drátových i bezdrátových) různých značek. Dále nabízíme protipožární systémy, kamerové systémy a elektronické příchodové systémy.

Elektronické zabezpečovací systémy

Nabízíme návrh a montáž elektornických zabezpečovacích systémů (lidově alarmy a zkratkou EZS) různých výrobců. EZS primárně slouží k včasné detekci pokusu o neoprávněný vstup do objektů. Moderní EZS ovšem dokáží daleko více, mohou na ně být napojena požární či záplavová čidla, je možné detekovat úniky plynu, napojit tísňová tlačítka (například pro případ ohrožení zdraví apod.). V nejvyšší a nejmodernější formě jsou pak EZS součástí systémů inteligentních domů (inteligentní elektroinstalace).

Mozkem celého systému je tzv. ústředna, která vyhodnocuje stav čidel (kontakty otevření oken a dveří, pohybová čidla, detektory rozbití skla, požární kouřová a teplotní čidla, únik plynu, záplavová čidla, tísňová tlačítka a další). Dle svého nastavení reaguje na stav čidel a v případě jejich narušení může spustit poplach. Ten může být vyhlášen pomocí akustické (siréna), optické (maják) signalizace, či dalšími způsoby (rozsvícení světel). Nebo může být informace o narušení objektu předána pomocí GSM modulu zprávou s přesným popisem na nastavená tel. čísla. Systémy je rovněž možné napojit na pult centrální ochrany (PCO). Na systém EZS je rovněž možné napojit kamerový systém. U všech námi instalovaných systémů je možné využít různé způsoby identifikace oprávněné osoby (např. kódem, čipem), případně jejich kombinaci.

Je nutný velký zásah do domu?

Není, v dnešní době jsou k dispozici bezdrátové EZS, které se se svou bezpečností a funkčností plně srovnají s drátovými systémy. Nevýhodou je o něco vyšší cena a také nutnost pravidelně vyměňovat baterie. Ty mají ovšem životnost řádově několik let (nejčastěji 2 až 3 roky).

Kolik EZS stojí?

Většina běžných lidí nemá představu o finanční náročnosti EZS. Přitom základní systém (v dnešní době je drtivá většina systémů modulárních, tudíž je možné je postupně rozšiřovat) je možné pořídit již v rozmezí 10.000 - 20.000 Kč, přičemž jde později modulárně rozšiřovat. U bezdrátových systémů odpadají i náklady na kabeláž. Je dobré si dávat pozor na příliš levné „supermarketové“ neznačkové sety. Ty obvykle nedosahují kvality a bezpečnosti jako systémy renomovaných značek.

Elektronické zabezpečovací systémy montujeme od výrobců: Jablotron, Paradox, Satel, CONCEPT 3000/4000 ACCES

Protipožární systémy

Elektronické požární systémy (EPS) slouží k ochraně majetku před požáry. V oblasti bydlení (byty, rodinné domy) jde nejčastěji o čidlo napojené na EZS, případně o samostatná čidla.

Kamerové systémy

Montujeme CCTV Kamery, IP kamery, záznamové zařízení a digitální záznamové zařízení

Ukázky zabezpečení domácnosti

Kamerový systém Olomouc

  • Instalace kamer
  • UTP kabeláž cat.6E
  • Montáž přepěťové ochrany a záložního zdroje UPS
Kamerový systém Olomouc
Kamerový systém Olomouc
Kamerový systém Olomouc
Kamerový systém Olomouc
Kamerový systém Olomouc
Kamerový systém Olomouc

Instalace EZS a kamerového systému

  • Instalace kamer
  • Montáž PIR detektorů a klávesnic
  • Montáž poplachové sirény
  • Ukončení kabeláže do patch panelu
  • Instalace UPS a přepěťové ochrany
Instalace EZS a kamerového systému
Instalace EZS a kamerového systému
Instalace EZS a kamerového systému
Instalace EZS a kamerového systému
Instalace EZS a kamerového systému
Instalace EZS a kamerového systému
Pro zvyšování vaší spokojenosti využívá náš web soubory cookies, které slouží k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. OK